Erbslöh Schaum-ex

Silikonový odpěňovač

ks
20,57 Kč cena s 21% DPH

Registrujte se a získejte 4% slevu na veškerý náš sortiment.

Nevíte si rady?
Obraťte se na našeho technologa

Erbslöh Schaum-ex je silikonový odpěňovač speciálně vyvinutý podle požadavků lihovarů. Vlastnosti povrchově aktivních substancí zamezují efektivně nežádoucímu vývoji pěny během prokvašení a destilace. Optimálně se používá v ovoci, obilí, bramborách a vypálení kvasnic.

Testováno odbornou laboratoří na čistotu a kvalitu.

CÍL OŠETŘENÍ

  • zabránění tvorby pěny během kvašení a destilace
  • bezproblémové výrobní procesy
  • lepší využití kvasící nádoby díky snížení objemu kvasné pěny

PRODUKT A ÚČINEK 
Obzvláště během destilačního procesu je rmut krátce před dosažením teploty varu náchylný k silnější tvorbě pěny. Erbslöh Schaum-ex způsobuje rozklad povrchového napětí kvasů, tím se zabrání tvorbě pěnových bublin.

Erbslöh Schaum-ex není zdraví škodlivý a je chuťově a pachově neutrální. Tento preparát proto můžeme v destilačním zbytku ponechat (destilační zbytek můžeme zkrmit, kompostovat nebo se může jiným způsobem zužitkovat).

DÁVKOVÁNÍ     
Následující doporučené standardní dávkování

  • 2 – 4 ml/hl ovocné kvasy
  • 20 – 40 ml/tunu obilné kvasy chudé na bílkoviny
  • 40 – 80 ml/tunu obilné kvasy, příp. bramborové kvasy bohaté na bílkoviny

Při odchylce od standardních podmínek může být dávka zvýšena, respektive nepatrně přizpůsobena.

POUŽITÍ
Preparát můžete bez rozředění přidat přímo do kvasu. Zajistěte dobré promíchání.
Také je možné přidání krátce před destilací do destilačního kotle. V případě požadavku se může preparát zředit vodou na 10 – 20 % emulzi.

Prodejny v Rakvicích i Klentnici jsou OTEVŘENY V BĚŽNÉM PROVOZUK aktuální situaci přistupujeme zodpovědně, přijali jsme bezpečností opatření s cílem chránit zdraví našich zaměstnanců, i Vaše. Prosíme o dodržování bezpečné vzdálenosti mezi osobami a také povinnost nosit roušku.
Platba za zboží/služby je možná hotovostně i bezhotovostně. Objednávky zasílané přepravní společnosti aktuálně expedujeme od 2 do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky. DOPRAVNÉ ZDARMA po ČR platí na objednávky NAD 5.000 KČ
AKREDITOVANÁ LABORATOŘ v Rakvicích: provoz pondělí – pátek 7:00-15:30 hod. Příjem laboratorních vzorků v prodejně v Klentnici: pondělí - pátek 7:30-13:00 hod., výsledky ještě týž den.
Od 27.10.2020 dočasně POZASTAVEN osobní odběr v Hospůdce U Valáška, Brno.