Tykev s jasně oranžovými plody s vysokým podílem dužniny k semeníku a vysokým obsahem karotenu, je všestranně využitelná.
Tykev velkoplodá – typ Hokkaido / Cucurbita maxima Duch.
Registrujte se a získejte 4% slevu na veškerý náš sortiment.
Popis
Tykvím se nejlépe daří na středně těžkých, humózních půdách, dostatečně zásobených živinami. Podle možnosti je zařazujeme do první tratě. Vyžadují slunečné polohy chráněné před silnými větry. Nejvhodnější je přímý výsev v půlce května.
HTS 170 – 280 g
V 1 g 4 – 8 semen
Výsev duben - květen
Sklizeň červenec - září
Odrůda
HOKKAIDO ORANGE - plazivá rostlina s jasně oranžovými plody ploše kulovitého tvaru, o průměru 20 – 25 cm. Předností odrůdy je vysoký podíl dužniny k semeníku a vysoký obsah karotenu. Hokkaido je chutná, všestranně využitelná tykev, oceňovaná ve vegetariánské kuchyni a v přípravě racionální výživy.
PRONECO s.r.o., č.p. 78, 692 01 Klentnice
Provozovna Nádražní 934, 691 03 Rakvice
Pokud se 18. 4. 2026 chystáte na LITOMYŠLSKÝ KORBEL 2026, využijte naši nabídku: objednávky vám dovezeme na místo a získáte 10% slevu!
Udělejte objednávku na www.domovarnik.cz do 16.04.2026 do 24:00 h
Zadejte slevový kód „litomysl26“
V možnostech dopravy vyberte „Osobní odběr – Prodejna Rakvice“
Těšíme se na setkání 18.4. v Litomyšli.